Piyasadaki En İyi Orta Segment 3 Telefon

Dolar kurunun arttığı bu zamanlarda 2020 yılında başlangıç segmentte alınılabilecek en iyi akıllı telefonları burada listeledik.Detaylar içerde...

Piyasadaki En İyi Orta Segment 3 Telefon

Artık günümüzde akıllı telefonların arttığı bu dönemde üç çeşit telefon türü bulunmaktadır. Başlangıç segment,orta segment ve üst segment olarak ayrılmaktadır. Bizde sizlere bu yazımızda orta segment telefonları inceleyeceğiz. Hemen geçelim...

  • Huawei P40 Lite

Huawei markasının P30 ailesinin en ucuz fiyat performans telefonu olan Huawei P40 Lite hem tasarım hemde performans açısından çokça tercih edilen bir telefon olmaktadır. Teknik özellik olarak ise yüksekçe özelliklere sahip. Batarya tarafında 4200mah batarya kullanılmaktadır.

Bu batarya ile ortalama olarak bir gününüzü rahatça çıkarabilirsiniz.Bu bataryaya ek olarak telefonumuz 40w hızlı şarj desteklemektedir. Telefon ram tarafında 6gb ram kullanılmaktadır.

Depolama tarafında 128gb hafıza desteği sunmaktadır. Kamera yapımız ise oldukça dikkat çekmektedir. Arka tarafında toplamda 4 tane kamerası bulunmaktadır. Telefonun fiyatı ise 3200-3500 TL arasında değişmektedir.

  • Huawei Nova 5T

Orta seviyede en dikkat çeken telefonlardan biri olan Huawei Nova 5T gelişmiş tasarımı ile dikkat çekmektedir. Dikkat çeken tasarımı ise telefondaki parmak izi okuyucusunun telefonun yan tarafında bulunmaktadır.

3500mah batarya kapasitesine sahip telefonumuzda hızlı şarj desteği ile yarım saat gibi kısa bir sürede ortalama olarak yüzde elli seviyesine gelmektedir.

Telefondaki işlemci Honor firmasının üretimi olan Kirin 980 işlemcisi kullanılmaktadır. Telefonumuzun şuanki fiyatı ortalama olarak 4000-4500TL arasında değişmektedir.

  • Xiamoi Redmi Note 8 Pro

Piyasanın yerinden oynamasına sebep olan bu telefon xiamoinin amiral gemisi denebilecek telefonları arasında yer almaktadır. Bu fiyat segmentinde daha iyi bir telefon kesinlikle bulamazsınız.

Telefonda 6gb ram bulunmaktadır. Depolama tarafında ise 64GB ve 128GB seçenekleri bulunmaktadır. Telefonun arka kamerası 64mp çözünürlüğe sahip. Telefonun şuanki fiyatı ise 2000-2500TL arasında değişmektedir.