Daha Önce adını Hiç duymadığınız internet sağlayıcıları.

Daha önce adını hiç duymadığınız internet sağlayıcılarını sizlere ifşa ediyorum. Artık büyük firmaların ağına düşmenize gerek yok. Onlardan daha kaliteli hizmeti çok ucuza alabilirsiniz.

Daha Önce adını Hiç duymadığınız internet sağlayıcıları.

Daha Önce adını Hiç duymadığınız internet sağlayıcıları.

Evet başlıktanda anlayacağınız gibi Hem uygun hemde aynı internet hızını alacağınız firmaların isimlerini ifşa ediyorum.

Neden sürekli ana firmalar varmış gibi hareket edelim ki ? Onlar tek elcilik yapmak için devam etsinler, türktelekom gerçekten lider çünki zamanında adamlar alt yapısını ptt ile yapmışlar şimdi de bu alt yapıyı bir sürü firmaya kiralıyor. Bugun vodafone’da olsun, turknette olsun direk türktelekomun alt yapısını kullanıyor.

Bu yazımda Sizler için çok güzel ve ucuz internet sağlayıcılarını açıklayacağım.

Yani bu yazımızıda En ucuz evde internet kategorisine sokabiliriz. Firmaları açıklamadan önce ufak bir spoiler vermem gerekirse Netspeed firmasını 2 yıldır kendi evimde kullanıyorum.

 

1- Netspeed Firması

Her Firmanın Yaptığı gibi netspeed firması ‘da türktelekom ile anlaşarak onların alt yapısı ile hizmet vermektedir. Bende kendi evimde 2 yıldır kullanıyorum. Gayette memnunum ozamanlar 48 TL idi sınırsız 8 mbps internet şimdi 58 TL olmuş. Yinede bir çok firmadan daha ön plandadır.

En ucuz Tarifesi : 8mbps kotasız 58TL

En ucuz Fiber internet Paketi  : 75mbps 84 TL dir.

Netspeed internet nasıl ?
Şunu öncelikle söylemem gerekli, gerçi yukarıda da bahsettim fakat yine açıklamak istiyorum. Netspeed firması nasıl ? diger firmalar gibi türktelekomun alt yapısını kullanıyor. Kendiminde bir çok testleri sonucunda ofisime de tekrardan bağlattım. Yani şuan 2 adet aboneliğim bulunmaktadır.
Şu zamana kadar her hangi bir sorun yaşamadım, eğer alt yapı ile alakalı bir sorun yaşayacak olsaydım, bunu illaki firma ile alakalı değil. Diğer firmalarlada çalışsaydım yine de sorun yaşardım. Türk telekomun alt yapısını kullandıkları için bu firmalarda onlara bağlı haliyle. Benim tavsiyem bu firmadan gönül rahatlığı ile internet hizmeti alabilirsiniz.

 

 

2- NETGALAXİ internet Firması

Bu firma önüm rast gele çıka geldi ve aklımda da bu tarz bir makale yazıp yayınlama fikri oluştu.
Aynı netspeed firması gibi buda turk telekomun alt yapısını kullanıyor. 2019 da aldığınız nefes hariç herşeye gelen zamları göz önünde bulundurursak bu firma resmen kendisini aşmış konumda dır.

Özellikle 200 GB kotalı tarifeleri resmen baş döndürüyor. İş yerime daha 15 gün önce netspeed bağlattım 58 TL den ama bilseydim netgalaxi’nin 36 liralık tarifesini satın alırdım.

Hem yalın internet sunan hemde kotalı – kotasız internet imkanı sunan firma kendini aşmış konumda. 2020 ye girdiğimizde fiyatlar illa ki de yükselecek bence yerinizi şimdiden alın derim.

En ucuz Tarifesi : 8mbps 200gb kotalı 36TL

En ucuz Fiber internet tarifesi : 75mbps hız Sadece 75TL

 

 

3- Oris Telekom

Kendisiyle daha önce hiç çalışmadım fakat r10.net üzerinden kampanyalarına rastladım ve inceleme gereği duydum ve orada aklımda kaldı. Bu yazımda da ona yer vermemdeki en büyük sebeplerden birisi de popüler diğer internet firmalarından daha ucuz olmasıdır.
Her firma gibi bu firmada türk telekomun alt yapısını kullanıyor ama dışarıdan gördüğüm gibi tek işleri internet sağlayıcılığı değil.

en ucuz tarifesi 8mbps 100gb kotalı 49.90 TL
8mbps kotası olsun derseniz 55TL ye geliyor.

 

 

Evet yazımızın sonuna geldik, Umarım size bazı şeyleri detaylıca aktarabilmişimdir. Büyük firmalara yada sadece reklamla ön plana çıkmış firmaların sizi hortumalamasına izin vermeyin. Bazı şeyler araştırmaktan geçer. 
kendinize iyi bakın bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.