internetten para kazanma yöntemleri hakkında herşey. - internetten nasıl para kazanılır ?

Bütün detayları ile web sitesi kurarak internetten para kazanma yöntemini detayları ile sizlere aktarıyorum. Yıllanmış tecrübesi ile webmasterdan internetten para kazanma yöntemi.

internetten para kazanma yöntemleri hakkında herşey. - internetten nasıl para kazanılır ?

Yıl oldu 2020 ve internetten para kazanmak herkesin hayali olmaya başladı, aslında internetten para kazanmak kadar kolay birşey yok diyebilirim sadece günde 2 saatinizi ayırmanız sizin için yeterli olacaktır, 

Size bu saçma gelebilir fakat bütün herşey internetten döndüğü için oturduğunuz yerden para kazanmak mümkün, Bugun sizlere sadece yüzeysel anlatacağım fakat ilerleyen zamanlarda yeterince yorum falan geldikten sonra istek olursa daha ayrıntılı şekilde anlatacağım. 

Aslında benimde hayalim olan karavan alıp hem gezip hemde para kazanmak benimde hayalim, internetten para kazanıyorum fakat karavan alamadım, en kısa sürede bende satın alıp hayallerimi gerçekleştirmeye çalışacağım, Lafı fazla uzatmadan internetten para kazanma yöntemlerini sizlere aktarayım.

 

Web Site kurarak Para kazanmak 

Normal bir web sitesi kurmak için 9 dolara domain , 100TL'ye de sınırsız hosting alarak web siteniz için ilk adımı atmış olursunuz, Bunları aldıktan sonra içerisine wordpress yazılımını kurarak, internetten bulduğunuzu ücretsiz temalar ile de kendinize ait bir web sitesini oluşturabilirsiniz. 

Domain ve hostingi satın aldınız , Araştırma yaptınız ve web siteni kuramıyorsunuz ben sizin yerinize 100 TL ücret karşılığında sitenizi kurabilirim. 

Peki internet sitenizi kurdunuz nasıl para kazanacaksınız ? aslında çok basit şuan ki okuduğunuz makale gibi makaleler yazıp yaplaşacaksınız, 

Hangi sektörde makaleler yazacaksanız ona göre web sitenizi kuracağız, örnek veriyorum yemek tarifi sitesi kurmak istiyorsunuz.  her gün 1 adet yemek tarifi paylaşmanızı isteyeceğim, daha fazlada paylaşabilirsiniz. Ne kadar çok içerik o kadar fazla para kazanırsınız.

öncelikle şunu belirtmeliyim ki kesinlikle başka siteden alıp kendi sitenize koymayınız.  Bunu yaparsanız spama girersiniz ve google sizi kesinlikle ön sayfalara çıkartmaz, haliyle buda emek hırsızlığı olacatır. 

Neyse web sitenizi kurdunuz diyelim arama motorlarının web sitenizi daha hızlı taraya bilmesi için ve hızlı işlem yapabilmesi için webmastertool'a sitenizi eklemelisiniz. 

büyük ihtimalle bunuda nasıl göndereceğini bilmiyorsunuz ve bununla ilgili makalede müsait zamanda yayınlamaya çalışacağım, bunun ne kadar süreceğini bilmediğim için altta ki maddeleri kopyalayıp googlede arattığınızda bununla ilgili makaleler başka siteden bulabilirsiniz. 

 • google webmastertool
 • yandex webmastertool
 • bing webmastertool 

yukarıda ki satırları tek tek aratarak nasıl webmastertool ekleme yapılır. Bunun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Buraya kadar herşey tamam şimdi web sitemiz üzerinden nasıl para kazanacağız

 • Google adsense üzerinden reklam yayınlayarak para kazanma
 • Tanıtım yazısı alarak para kazanmak
 • Aylık Backlink satarak para kazanmak
 • Banner reklam alarak para kazanmak 

 

Web sitemizden yukarıda ki 4 maddeden gelir elde edebilirsiniz, Fakat bunları yapmak için siteniz en az 3 ay olması gerekli ve sitenizde en az 100 tane içerik olması gerekli haliyle sitenizin belli bir otoriteye sahip olması gerekli.

Web sitenizin hızlıca yükselmesi için sosyal medya sitelerinde paylaşım yapmalısınız, Geri dönüşleri en sağlam sosyal medya sitelerini vereceğim ve bunlara üye olduktan sonra makalelerinizi burada paylaşmalısınız.

 • pinterest
 • facebook
 • twitter
 • devinart
 • reddit
 • plurk

her yazısınızı bu sosyal medya sitelerinde paylaşmak sizin sitenizin hem trafiğini arttıracak hemde siteniz googlenin gözünde daha da sağlamlaşacak.

 

Sosyal medya üzerinden para kazanmak ?  

Bu sosyal medya üzerinden para kazanmak isterseniz size ait web sitesi olmanız gerek kalmaz, fakat 2 yönlü kazanç sağlayabilirsiniz, sosyal medya üzerinde hesaplarınızın sağlam takipciye ulaşması gereklidir. 

özellikle instagram üzerinden para kazanmak çok kolay yöntem haliyle bir o kadarda zor, Ben yazı yazmakla uğraşmam direk resim yükleyerek para kazanmak istiyorum derseniz bu iş tam size göre.

Hepimizin takip ettiği sürekli paylaşım yapan hesaplar illaki vardır , bunlar komik hesaplar olabilir veya ilginç bilgiler paylaşan resim veya videolar olabilir. 

Sizde bu tarz hesap açarak paylaşımlardan para kazanabilirsiniz, yine burada ki en önemli nokta başkasının paylaştığı resim veya videoları paylaşırsanız spam yüzünden şikayet alırsınız ve belli bir süreden sonra hesabınız kapatılacaktır. 

 

Kesinlikle yapmamanız gerekler;

 • Başkasının paylaşımlarını paylaşmayın (resim yada videoları)
 • Hesap şifrelerinizi kimseye vermeyin
 • Sahte takipçi satın almayın
 • Farklı Kategoride paylaşımlar yapmayın

Yukarıda ki maddelere dikkat edin hızla yükseleceksiniz

şimdide bir gönderiyi paylaşırken nelere dikkat etmelisiniz ve postlarınızın başkası tarafından kullanılsa dahi sizin adınızın silinmeyeceği şekilde dikkat edip paylaşım yapmaya başlayın

 

Mutlaka yapmanız gerekenler ; 

 • Bütün resimleri veya videoları editleyerek (düzenleyerek) paylaşım yapın
 • her resmin üzerinde sizin kullanıcı adınız silinemeyecek şekilde ekleyin
 • Her postun altında içeriği anlatan en az 50 kelimelik yazılar yazın
 • kullanıcılara yönelik sorular sorun ki paylaşımızın altına yorumlar yapılsın keşfete çıkma özelliğiniz artsın
 • 4 den fazla hashtag kullanmayınız #örnek1 #ornek2 #deneme
 • ilk yükseleceğiniz zamanlar popüler paylaşımların altına gidip " son gönderim dünyanın sonu ile ilgili" diyerek yorumlar yaparsanız sayfanızı kullanıcıların ziyaret etmenizi sağlayabilirsiniz.

yukarıda ki maddeleri sorunsuzca yapıp paylaştığınızda takipcileriniz yavaşca yükselecektir ve belli bir konuma geldikten sonra para kazanmaya bir adımda daha yaklaşacaksınız. 

 

Sosyal medya üzerinden para kazanmak ? 

Yukarıda ki maddeleri okuyup anladıktan sonra artık para kazanma aşamasına gelmiş olacağız, 20.000 Takipçiye ulaştığınızda küçük miktarlarda reklam almaya başlayabilirsiniz. 

 

Peki sosyal medya üzerinden ne kadar kazanabilirsiniz ? yada nasıl kazanabilirsiniz ? 

 • Story paylaşarak para kazanabilirsiniz
 • 24 saatlik gönderi paylaşarak para kazanabilirsiniz. 

Yine burda paranın büyüsüne kapılmadan , sayfanızında çizgisini bozmadan kalıcı reklam kesinlikle sayfanızda paylaşmayınız. 

20bin takipçili bir sayfada story 30 TL den , 24 saatlik gönderiyi ise 30 TL den 2sini tercih edenler için 50 TL den reklam alabilirsiniz. 

 

Bu yazım yüzeysel oldu daha detaylısını elimden geldiğince sizlere anlatmaya çalışacağım. umarım faydalı olmuştur yorum yaparak bana destek olabilirsiniz.