PlayStation 5 Tanıtıldı !

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde lansmanı yani tanıtımı yapılan sony playstation 5 yeni nesil konsolumuzun özellikleri belli oldu. Detaylar içerde...

PlayStation 5 Tanıtıldı !

Birçok kez kendisine dair bilgiler sızdırıldı,tanıtalacağı tarihler açıklandı,ertelendi vs. vs. derken sonunda o gün geldi çattı.Sonunda PlaySatiton 5 tanıtıldı. Ve PlayStation 5 özellikleri belli oldu. Lansmanda ayrıca PlayStation 5 oyunları da tanıtıma sunuldu.

PlayStation 5 Tasarımı İle Büyüledi !

Özellikleri anlatmaya geçmeden önce büyük bir hayal kırıklığı ile olduğumuzu belirtmek isterim. Olan hayal kırıklığı cihazın tasarımı veya diğer etmenlerle ilgili değil. Yapılan etkinlik süresince sadece oyunları gösteren ve tanıtan Sony PlayStation 5'in tasarımını lansmanın bitmesine 5-10dk kala gösterdi.Ve PlayStation 5 Tasarımı İle Büyüledi.

Bundan dolayı PlayStation 5 ile ilgili detaylı özelliklere ve bütün oyuncular için önemli olan fiyatı açıklanmadı.Sanırız ki covid-19 virüsü nedeni ile tanıtım kısa tutuldu ve detaylar verlmedi. Ama yinede ileriki günlerde teknik özelliklerin detaylı şekilde anlatılacağı bekleniyor.

Yeni konsolumuz diğer playstation modellerinden farklı olarak dikey olarakda tasarlanmış. Diğer modellerden farklı olarak neden böyle birşey yapılmış çok bilinmemektedir ama tasarım anlamında çok şık bir tasarıma sahip olduğunu bildirmek isteriz.

Yeni nesil konsolumuzda iki tip birnevi paket seçeneği bulunmakatdır. Bunlar PlayStation 5 Standart bir diğeri ise PlayStation 5 Digital Edition modeli ile karşımıza çıktı.Dijital edition adından da anlaşılacağı üzere makinenin içerisinde herhangi bir optik sürücü bulunmamaktadır. Ve oyunları internet üzerinden indirmek zorunda olduğumuz bir model haline gelmiştir. 

Standart modelimizde ise 4K Blu-ray optik okuma sürücüleri bulunmaktadır. Dijital Edition modelimizde optik okuma sürücüleri bulunmadığı için standart modelimize göre hem daha ince ve kompak hemde standart modele göre daha ucuz olması bekleniyor. Tabikide daha fiyat konusunda net bir açıklama yapılmadığı için bunlar sadece tahmin. 

İleriki günlerde PlayStation 5'e ait teknik detaylar yayınlanınca sizler ile de paylaşacağız.