En İyi Saç Ekim Yöntemleri Hangileri?

En İyi Saç Ekim Yöntemleri Hangileri?

Saç dökülmesi sorunu insanlığın başlangıcından itibaren kişiyi rahatsız eden bir sorundur. Fakat saç ekim merkezleri sayesinde, bu sorundan kurtulmak mümkündür. Saç ekiminde bugüne değin pek çok yöntem kullanılmış olsa da günümüzde uygulanan en yeni ve en etkili yöntemlere değinelim.

Saç Ekiminde Fue Teknolojisi

Saç ekiminde en yeni, en çok kullanılan ve son teknoloji Fue saç ekim yöntemidir. Saç ekim merkezleri tarafından bu yöntem sıklıkla uygulanır. Bu konuda www.sachakkinda.com sayfamızda detaylı bilgi bulabilirsiniz. Fue yönteminde çoğunlukla ensenin üst bölümü donör bölge olarak seçilir ve buradan saç kökleri tek tek alınıp yine ekim bölgesine tek tek ekildiği bir yöntemdir. Daha yalın bir anlatımla bu saç ekim yönteminde öncelikle ön saç çizgisi belirlenerek saçlar kısaltılır, ense uyuşturulur ve enseden kök alımı gerçekleşir. Ardından ekim bölgesi uyuşturulur ve buraya kanallar açılır. Alınmış köklerin bu kanallara ekimi yapılır. Fue tekniği çerçevesinde gelişen saç ekimi yöntemleri ise şunlardır:

Saç Ekiminde Dhi Teknolojisi

Dhi’nin açılımı Direct Hair İmplantation’dur. Bu yöntemde dönör bölgeden alınmış olan kökler kanal veya delik açılmadan ekim bölgesine ekilir. Bu yöntemin Fue yönteminden farkı kanalların açılmayışıdır, diğer tüm işleyiş aynıdır.

Son teknoloji olarak ifade edilen Dhi yöntemi Fue yöntemi gibi yaygın değildir ancak dünyada ve Türkiye’de bu yöntemi uygulayan saç ekim merkezleri vardır. Bu yöntemin fazla kullanılmamasının nedeni zahmetli olması ve ücretinin yüksek olmasıdır.

Robotik Saç Ekimi

Robotik saç ekimi yöntemi Fue yönteminin bir başka versiyonudur. Fue yönteminden farkı, saç köklerinin donör bölgeden robota benzeyen bir cihaz ile alınmasıdır. Kökü alan robotu ise saç ekim uzmanı yönlendirir.

Bu yöntemde robotun görüntüyü büyütmesi saç köklerinin alınmasında ve ekilmesinde meydana gelecek hatayı minimum düzeye indiriyor. Saç ekimi gerçekleştirme düşünceniz varsa https://sachakkinda.com/sac-ekim-merkezleri/ adresinden hizmet alabilirsiniz.