PlayStation 5 tanıtım tarihi açıklandı!

Haberleri ortaya çıkan PlayStation 5 tanıtım tarihi açıklandı.Detaylar içerde...

PlayStation 5 tanıtım tarihi açıklandı!

Hatırlandığı üzere PlayStation 5'in tanıtım tarihi medyaya açıklanmıştı. Sony firması tarafından daha önce yapılan açıklama Playstation 5 hakkında ortaya çıkan dedikodulara bir son vermişti. Dünayadaki tüm oyuncuların beklediği tarih ise 4 Haziran 2020 günü olarak medyaya duyurulmuştu.

Medyayaya yeni sızdırılan bilgilere göre ünlü yayıncı sistemi Twich sistemi üzerinden yayınlanan yeni PlayStation 5 reklamı herkesi şaşırtmayı başardı. Çok kısa bir üsre önce lansmanı yapılacak olan yeni nesil konsolun "Yakında" geleceğini belirten japon kaynaklı teknoloji firmasından zaten bir açıklama bekleniyordu.

Peki Tanıtım Tarihi Ne Zaman ?

Sony firmasının lansmanı erteleme kararı nedeni ile Twich yayıncıları ve kullanıcılarının aklına tanıtım tarihi ne zaman sorusu geldi. Amerika'da yaşanan iç savaş benzeri olayları nedeni yüzünden lansmanı erteleme kararı ile firma bazı oyunculardan çok fazla tepkiler almıştı.

Bu konularda çok hassas olduğunu belirten Sony firması, ülkede yaşanan George Floyd'un ölüm meselesinin daha önemli olduğunu belirtmişti. Video oyunlarını analiz eden Daniel Ahmad, Twich platformunda ortaya çıkan reklamda lansmanın yapılacağı tarihin 11 Haziran 2020 günü olduğu söylemişti ve bu tarih doğru çıktı.

 

Sony firmasının PlayStation 5 adına hazırladığı web sitesinde bu tarz bir tarih ibaresine rastlanmadı. PlayStation, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada tarihi açıklamıştı. Böylece bahsi geçen tarih tamamen doğrulanmış oldu. Peki yeni nesil konsol hakkında fiyatlandırmaya dair bir bilgi varmı ?

Olabilecek Olan En Uygun Fiyat İle Piyasaya Sürülecek !

Piyasadi birçok güvenilir kaynaklarda tarih olarak aynı tarihi vermişti.Twitter üzerinden yapılan açıklama ile bu tarih doğrulanmış oldu.Firma PlayStation 5'i olabilecek olan en uygun fiyat garantisi ile piyasaya süreceğini açıkladı.Fakat kesin bir fiyat açıklamasında bulunmadı.