Dünyanın En Korkunç Yerleri

Eğer korku eşiğinizi düşük ise bu yazıyı hiç okumamanızı öneririz. Çünkü dünyanın en korkutucu yerleri listemizde gerçekten oldukça ilginç ve tüyler ürpertici mekanlar mevcut.

Dünyanın En Korkunç Yerleri
Dünyanın En Korkunç Yerleri

Eğer korku eşiğinizi düşük ise bu yazıyı hiç okumamanızı öneririz. Çünkü dünyanın en korkutucu yerleri listemizde gerçekten oldukça ilginç ve tüyler ürpertici mekanlar mevcut. Korku filmlerinden alışık olduğumuz sahneleri bir kenara bırakın öncelikle; bu listede göreceğiniz yerlerin hepsi gerçek ve hepsinin de gerçekten korkunç bir hikayesi var. Dünyanın en korkunç yerleir arasında ormanlar, kapalı mekanlar, müzeler, hapishaneler, hastaneler ve daha birçok farklı yer olabiliyor. Biz de dünyanın en ürkütücü yerlerinden bazılarını sizler için seçtik ve neden korkunç olduğunu açıkladık. Ben kolay kolay korkmam diyorsanız, buyrun başlayalım o halde.

  1. Hayalet Kasabası

Gerçekten de sadece hayaletlerin dolaştığı bir bölgeyi andıran bu kasaba, Fransa’da bulunuyor. Hikayesi de gerçekten korkunç. İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Orduları burayı basarak kasaba halkını acımazsıca öldürmüşler. Kimsenin sağ kalmadığı bölge, günümüzde dünyanın en korkutucu yerlerinden biri olarak biliniyor.

  1. Manchac Bataklığı

ABD’nin Louisiana eyaletinde bulunan bu bataklık, hikayesi ile insanları korkutmaya yetiyor. Yaklaşık 100 yıllık bir geçmişi bulunan bataklığın lanetli olduğu bölge halkı tarafından biliniyor. Lanetlendikten sonra bölgeye kurulan köylerin hepsi doğal afetler yüzünden yok olmuş. Dünyanın en tüyler ürpertici yerlerinden biri olan bu bataklığı yolunuz düşerse dikkatli olmanızda fayda var.

  1. Poveglia

Hakkında birçok hikaye anlatılan bu efsanevi bölge İtalya’da bulunuyor. Yaklaşık 250 sene kadar önce Avrupa’daki veba salgını döneminde karantinaya alınan bir bölge olan Poveglia, daha sonra adeta kaderine terk edilmiş. Korku filmlerini aratmayan evleri ve ormanlık alanları ile Poveglia’da dünyadaki en korkunç mekanlardan biri olarak gösteriliyor.

  1. Kemik Şapeli

Portekiz’de bulunan bu şapel, turistik bir mekan olmasına rağmen içine girmek gerçekten de cesaret istiyor. Niye mi? Çünkü duvarlarında insan kemikleri ve kafatasları bulunuyor. Böyle bir yerde birkaç dk durduğunuzu düşünsenize. Her alanına korkunun hakim olduğu bu yapı, yine de korku severler tarafından oldukça beğeniliyor.

  1. Asılı Tabutlar

Dünyanın en korkunç yerlerinde bir sonraki durağımız Filipinler. Yüksek kayalıklara tabutlar asmak bize göre çok korkunç olsa da bölge halkı bunu bir gelenek olarak görüyor. Böyle gelenek mi olur, demeyin; zira ölüleri tabutlara koyup kayalıklara asmak Filipinler’de binlerce yıllık süregelen bir gelenekmiş. İsmi bile ürkütücü olan bu yer ile ilgili de birçok farklı inanış var.

  1. Araba Mezarlığı

Arabaların mezarlığı mı olur veya eski arabalar insanı ne kadar korkutur, demeyin bence. Belçika’nın Chatillon köyündeki bu mezarlıkta İkinci Dünya Savaşı yıllarından kalma eski; daha doğrusu yok olmaya yüz tutmuş arabalar mevcut. Korku filmini aratmayacak cinsten bir bölge olan bu alanın görüntüleri bile insanı huzursuz etmeye yetiyor. Korku eşiğiniz yüksek olsa bile, yüzlerce arabanın ormanlık bir alanda çürüdüğünü görünce inanın çok korkacaksınız.