KORONADAN ERTELENEN DİZİ VE FİLMLER

Dünyada birçok etkinliğin, organizasyonun hatta hayatın durma noktasına geldiği şu günlerde Koronavirüs etkisinden nasibini tabii ki dizi ve film sektörü de nasibini aldı. Dizi ve filmler iptal edildi mi? koronavirüs yüzünden çekimlerine ara verilen yayın tarihi ertelenen dizi ve filmler hangileri yazımda bu konudan bahsettim.

KORONADAN ERTELENEN DİZİ VE FİLMLER

DİZİLERVE FİLMLER İPTAL Mİ EDİLDİ? KORONAVİRÜS YÜZÜNDEN ÇEKİMLERİNE ARA VERİLEN YAYIN TARİHİ ERTELENEN DİZİ VE FİLMLER NELER?

Dünyada birçok etkinliğin, organizasyonun hatta hayatın durma noktasına geldiği şu günlerde Koronavirüs etkisinden nasibini tabii ki dizi ve film sektörü de nasibini aldı. Dizi ve filmler iptal edildi mi? koronavirüs yüzünden çekimlerine ara verilen yayın tarihi ertelenen dizi ve filmler hangileri yazımda bu konudan bahsettim.

 

SEX EDUCATİON 3. SEZON

Netflix’in sevilen ve ilgiyle beklenen dizisi Sex Education’un çekimleri ufak ufak başlamıştı ama korona virüs sebebiyle çekimler ertelendi. Şimdilik çekimlerin ne zaman başlayacağı bilinmiyor.

FORGO

FX’in beklenen dizisi Forgo’nun geçtiğimiz Nisan’da yayınlanması bekleniyordu ancak kanalın yaptığı açıklama, çekimler ve çekilen bölümler üzerinde yapılan çalışmalar yeniden başladığıda yeni bir gösterim tarihinin belirleneceği yönünde. Şu an için ne aksiyon tarihi ne de yayın tarihi belli değil.

THE LORD OF THE RINGS: DİZİ ÇEKİMLERİ

Çekimleri Yeni Zelanda’da süren dizi tüm Dünya’da inanılmaz bir heyecanla bekleniyor. Şu an için çekimler durduruldu ve ne zaman başlayacağı bilinmiyor ama birçok hayranın bu duruma ekstra üzüldüğünü söyleyebilirim.

THE WALKING DEAD

Zaten birçok bölümü çekilmiş olan dizinin son bölümünü 15. Bölümle yapacak olan yapımcılar, çekimleri bitse de düzenlemeleri bitmemiş olan gerçek sezon finalini ileri bir tarihte özel bölüm şeklinde yayınlayacak. Tarih şimdilik belirsizliğini koruyor.

PEAKY BLINDERS

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizinin 6. Sezonu için bekleniyordu ama yapımcılar yeni sezon için şimdilik çekime başlamama kararı aldılar. Hareketlilik ne zaman başlar bilinmez.

STRANGER THINGS

Yine sevenleri tarafından ilgiyle takip edilen dizi Stranger Things, çekimleri durdurulan bir diğer dizi. Yeni tarih belirsiz.

NETFLIX IS A JOKE FEAT

Ünlü ve büyük hayran kitlesine sahip komedyenlerin yer alacağı ilk komedi festivali olacak olan JOKE FEST 27 Nisan – 3 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecekti ancak ne yazık ki olamayacak. Netflix’in bu yenilikçi fikirlerini seviyorum aslında. Merakla beklediğim bir projeydi. Tarihi şu an içi belirsiz. Biraz daha beklemeye devam.

GENEL OLARAK NETFLIX’IN TAVRI BELLİ

Netflix, genel bir karar verdi ve Kuzey Amerika’da süren tüm dizi ve film aksiyonlarını durdurdu.

MATRIX 4

Uzun yıllar sonra dahi hayran kitlesini kaybetmemiş bir kült film olan Matrix, filmin dördüncü filmi olan MATRIX 4 için de heyecanla bekleniyor. Çalışmaları hala devam eden filmin koronavirüsten etkilenmesi söz konusu. Şu an için hakkında açıklama yok, filmin bir ihtimalle 21 Mayıs 2021’de yayınlanması mümkün olabilir ancak hayranlar tedirgin.

JOHN WICK 4

21 Mayıs 2021’d yayınlanması planlanan film 27 Mayıs 2022 tarihine ertelendi. Aslında bu durum yapımcıların bir diğer büyük proje olan Matrix 4 ile aynı anda yayınlanacak olmanın verdiği endişeyi de üzerlerinden atmasına vesile oldu. Sonuçta gişe kapışması ortadan kalktı.

A QUIET PLACE PART 2

Yayın tarihi 20 Marttan 24 Eylüle ertelendi.

9 KERE LEYLA

Büyük bir merakla beklenen Türk Filmi 9 Kere Leyla 20 Martta vizyona girecekti ancak koronavirüs etkisi onu da etkisi eltına aldı. Ne yazık ki filmin yeni yayın tarihi henüz belirsiz. Ezel AKAY imzalı 9 Kere Leyla filminin oyuncu kadrosu Haluk BİLGİNER,Demet AKBAĞ, Elçin SANGU ve Fırat TANıŞ tan oluşuyor.

AVATAR 2

Yeni Zelanda’da filmin efektleri üzerine çalışılıyordu ancak çalışmalar durduruldu. Şu an için aksiyona ne zaman girilir bilinmiyor ama açıkçası benim en merakla beklediğim film bu.

FRIENDS

Üzerinden ne kadar zaman geçse de kültleşmiş dizi Friends, hayranlarını hiç kaybetmedi. Uzun zamandır bu hayranlar bir Friends karakterleri buluşma bölümü arzuluyordu ve bu isteklerini de elde etmek üzereydiler ki çekimler koronavirüsten etkilendi. Çekimler belirsiz bir tarihe kadar ertelendi.

SPIRAL: TESTERE DEVAM EDİYOR

15 Mayısta yayınlanması planlanan, Testere dünyasında geçmesi planlanan filmin çekimleri belirsiz bir tarihe kadar ertelendi.

FAST AND FRIOUS 9

Yine belli bir hayran kitlesine sahip bir film daha yayın tarihi ertelenerek seyircisini üzdü. 22 Mayısta yayınlanması planlanan Fast and Frious filmi 2 Nisan 2021 tarihinde yayınlanacak.