Kingdom 3. Sezon Ne Zaman? Kingdom 2. Sezonda Neler Oldu?

Kingdom 3. Sezon Ne Zaman? Kingdom 3. Sezon Ne Zaman yayınlanacak ? Kingdom 3. Sezon onayı aldı mı ? gibi soruların cevabı tamamen artık bensinan.com da sizlerle

Kingdom 3. Sezon Ne Zaman? Kingdom 2. Sezonda Neler Oldu?
Kingdom 3. Sezon Ne Zaman? Kingdom 3. Sezon Ne Zaman yayınlanacak ? Kingdom 3. Sezon onayı aldı mı ? gibi soruların cevabı tamamen artık bensinan.com da sizlerle

Kingdom 3. Sezon Ne Zaman? Kingdom 2. Sezonda Neler Oldu?

Ülkemizde son yıllarda Kore dizileri epey meşhur olmaya başladı. Ben de bugün sizlere Netlix tarafından yayınlanan ve birçok kişiden olumlu yorumlar duyduğum bir diziden bahsedeceğim. Bolca aksiyonun yanı sıra, dram ve korku öğelerinin de içine yerleştirildiği Kingdom dizisi, bilindiği üzere bir Güney Kore dizisi. Kingdom 3. sezon ne zaman başlıyor, Kingdom yeni sezon onayı aldı mı, Kingdom yeni sezonda neler olacak, gibi soruların sürekli sorulduğunu görünce ben de sizler için bu diziyi değerlendirdim. Kingdom 3. sezon ne zaman yayınlanacak ? sorular arasında en çok sorulan fakat internette arama yaptığınız herkes tam tarih vermiş. 

Tam tarih vermeyi neye göre yapıyorlar emin değilim, Pandemi sürecindeyiz ve Kingdom 3. sezon ne zaman çıkacak ? sorusunun cevabını kimse veremez, Sadece ortalama biz zaman verirler.

Bir çok dizide gördük ki pandemiden dolayı ya dizi sürelerini kısalattılar yada dizi yayın tarihini erteledir. Onun için Kingdom 3. sezon ne zaman yayınlanacak ? Sorusunun Cevabı ortalama olarak  2021 Kış aylarına doğru olacak. Neyse Fazla uzatmanda Konuya başlayalım.

 

Kingdom Dizi Konusu

Kingdom 1. sezon ve Kingdom 2. sezon ile ilgili bilgilere geçmeden önce dizi hakkında maddeler halinde genel bir bilgilendirme yapayım önce:

 • Kingdom dizisi, The Kingdom of the Gods adlı bir çizgi romandan uyarlanarak hazırlanmıştır.
 • Dizinin konusu Orta Çağ döneminde Kore Krallığı yıllarını anlatıyor. Özetle, taht savaşlarının yaşandığı bir Kore’nin anlatıldığını söyleyebiliriz.
 • Diziyi klasik Orta Çağ dizilerinden ayıran en belirgin özellik ise ülkeyi istila eden bir zombi hastalığının devleti çok fazla zayıflatması ve bunun üzerine sarayda dönen çeşitli entrikalar ile durumun bir türlü düzeltilememesi. Halk büyük bir yoksulluk içinde devlet gücünü her geçen gün kaybediyor.
 • Kingdom 1. sezon ve Kingdom 2. sezonda zombilerle ilgili bolca figür, olay ve duruma şahit oluyorsunuz. Fakat size tavsiyem Kingdom dizisini klasik zombi filmleri ile karıştırmamanız. Çünkü zombi hikayeleri dizinin içerisine çok iyi bi şekilde yerleştirilmiş. Hemen ön yargılı olmayın, benden söylemesi.
 • Ufak bir spoiler olabilir belki ama diziyi iyi anlamanız için söylemeden geçemeyeceğim. Dizide kral ölüyor ve kralın danışmanı ve kızı kralı bir şekilde diriltiyor ve kral da zombi olarak yaşamaya başlıyor.
 • Kingdom oyuncu kadrosunu şöyle bir özetleyelim dilerseniz. Başrolde aşağıdaki isimler alıyor:
 • Ju Ji-hoon - Prens Lee Chang: Dizide bolca göreceksiniz bu karakteri.
 • Ryu Seung – (Ryong -Cho Hak-ju)
 • Bae Doona – (Seo-bi)
 • Kim Sung-kyu – (Yeong-shin jein)

Kingdom dizisi oyuncularını birçoğunuz ilk defa duydunuz muhtemelen. Ben de çok az kısmını hatırlıyorum başka dizi ve filmlerden açıkçası. Fakat dizideki oyuncuların performansı gerçekten harika. Klasik Hollywood yapıtlarından sıkıldıysanız size Kingdom dizisini kesinlikle tavsiye ederim.

 

Kingdom Yeni Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Kingdom 3. sezon ne zaman gösterime girecek diye birçoğumuz heyecanla bekliyoruz. Açıkçası bunla ilgili dizi yapımcılarından kesin bir açıklama yapılmadı. Fakat dilerseniz Kingdom 1. sezon ve Kingdom 2. sezonun yayınlanma tarihlerine bakarak bir tahminde bulunmaya çalışalım.

 • Kingdom 1. sezon: 25 Ocak 2019’da gösterime girdi. İlk sezonda toplamda 6 bölüm izledik.
 • Kingdom 2. sezon: 13 Mart 2020’de gösterime girdi. Dizinin ikinci sezonu da yine 6 bölüm olarak yayınlandı.
 • Kingdom 3. sezon: Kingdom yeni sezon onayı aldı mı henüz bilinmiyor ama nenim tahminlerime göre Kingdom yeni sezonu 2021’in kış ya da bahar aylarında izleyicilerle buluşacak.