Netflix : Ozark 4. Sezon ne zaman ?

Netflix'in 2017 Yılında çıkarttığı ve çıkarttığı günden beri gerilimin en üst düzeyde izleyicilere aktaran Ozak 4. sezon ne zaman ? hakkında ve görüşlerimi paylaştığım makalem.

Netflix : Ozark 4. Sezon ne zaman ?

Evet Arkadaşlar, bugun mart 28 ve ozar dizisi 2 gün önce yayınlandı ve hemen 10 bölümlük diziyi bitirip ozark 4. sezon ne zaman başlıyor ? Hakkında bilgi verebilecek bilgiler paylaşacağım. 

Aslında Bu makaleyi okurken ozark 4. sezon ne zaman ? konumdaki ilk satırı okuduğunuzda 2021 mart ayında yayınlanacağını şimdiden belirtebilirim. 

Yeni Sezon Hakkında Bilgiler vermeden önce 3. sezonda ne ler oldu biraz onlardan bahsedip daha sonra 4. sezon hakkında bilgiler ve ön görülerimi paylaşacağım.. 


Ozark 3. Sezonda neler oldu ? 

Neler olmadı ki , anlık olarak 200 den fazla dizi takip ettiğimi dizi konusunda paylaşımlarımdan elimden geldiğince berlitmeye çalışıyorum. 
Yıllar sonra ilk kez blogumu açtım ve sizlerle kısa öz bilgilerimi elimden geldiğince paylaşacağım..

Ozark 3. sezonda neler oldu ? sorusunun cevabını istediğini biliyorum, Diziyi izlemeyenler olabilir onun için dizinin büyüsünü bozmadan elimden geldiğince açıklamaya çalışacağım.

Her sezonda olduğu gibi bu sezonda da wendy yine herşeye burnunu soktu, cartel kendi rakiplerinle şavaşa girdi, aslında bu savaş cartel'in Ozak gölünden uzak yerlerde savaştaydı fakat son zaman da  para transferi sırasında ozark gölünede sıçramış oldu, 
 

Aslında bunları size madde madde aktarmam daha iyi olacak gibi görünüyor ; Ozark dizisi 3. sezondan olaylar hakkında bazı maddeler  ; 
 

 • 2. sezonda paraları alıp kaçan Rachel Kazadan sonra FBI ile çalışmaya başladı.

 • Marty ile rachel öpüştüler ve onu uzak yere gönderdi.

 • kumarhaneleri açıldı
 • Helen Yani avukat 3. Sezon 10. Bölümde öldürüldü..
 • Wendy'in Erkek Kardeşi bir anda çıkıp geldi ve 9. bölümde öldü
 • Ruth ile Wendy'in kardeşi birbirlerine aşık oldu. 
 • ruth , Byrde şirketinden ayrıldı, 
 • Bryde ailesinin en küçükleri jonah Helen'e Silah çekti
 • Helen'in Kızı Ozark gölüne geldi ve Wendy'in Kardeşi akli dengesi yerinde olmadığı için herşeyi Helenin evini basarak anlattı.
 • Snell ailesinden Darlene kocasını zehirleyerek öldürdü.
 • Ruth'un babası hapisten çıktı ve Wendy Tarafından öldürüldü.
 • Açtıkları kumarhaneye FBI denetim için Maya'yı getirdi,

Sanırım bu kadar diziden detaylar yeterli olacaktır , Normalde bir dizinin sezonundan bu kadar ayrıntı çıkmaz fakat dizi o kadar güzel işleniyor ki anlatamam. 

Bir çok diziyi takip ediyorum ve Ozark dizisi benim listemde ilk 5'e girmeyi başardı. 
Neden İlk 5'e girmeyi başardı derseniz, Bu tarz çok sezonlu diziler normalde 2. sezondan sonra dizinin gidişatını anlarsınız ve senarist tamemen saçmalamaya başlar ve dizi izlenmeyecek pozisyona gelir. 

Ozark 4. Sezon onayı aldı mı ? 

Aslına bakarsanız bu dizinin Final yapacağını sanmıyorum çünkü Yatırımları ve izleyici kitlesi oldukça fazla haliyle Ozark 4. Sezon onayı alacağına inanıyorum.

Şimdi onay almasa bile telafi 2 veya 4 saatlik telafi bölüm yayınlanacağına eminim, ama biraz geçmişe bakmamız gerekirse punisher ve sense 8 dizisininde oldukça kitlesi fazlaydı ve erkenden diziyi bitirdiler, Punisher dizini burada açıklamak istemem fakat valve ve netflix ile anlaşamadığı için dizi iptal onuda bir ara izlemenizi mutlaka tavsiye ederim.

 

Ozark 4. Sezon Ne zaman ? 

Bu makaleye başlamadan önce 3. sezon 10. bölümü izledim. Yani mantıken cevap vermek gerekirse Ozark 4. sezon ne zaman sorununu hemen bulabiliriz, 

2 günde 3. sezonu izleyip bitirdim ve 4. Sezonun'da 2021'in mart ayında yayınlacağını biliyoruz. 2. sezonda bu zamanlarda yayınlanmıştı, 

Fakat şuan içerisinde olduğumuz corono virüsünden dolayı ne kadar süreceği hakkında veya dizinin çekimlerini ne derece etkileceği konusunda herhangi bir ön görüm yok.

 

Ozark 4. Sezonda neler olacak ? 

Bununla ilgili ortalıkta çok fazla yorum var ve 3 farklı dizi sitesini takip ediyorum hepsinde binlerce yorumlar ve yabancı kaynaklarda biraz araştırma yaptığımda , 

Kendi ön görülerimi de içerisine ekleyerek bir kaç satır yazı yazabilirim, 

 • Rachel Tekrardan çıkıp gelecek ve Marty ile aşk yaşayacaklar.
 • Ruth Snell'ler ile birlikte Marty''e karşı hareket edecek
 • Jonah şimdiden para aklamaya başladı ve babasını geçecek
 • Helen (avukat) öldüğü için yerini birisi atanacak ve Marty'lere daha fazla zorluk çıkartacak
 • Wendy Hep fazlasını isteyen kadın olduğu için Cartel'in yerine geçmek için oynaya bilir.
 • FBI ajanı maya ekibin yarısını yakalacak

şuan için ön görülerim bu şekilde dir. Fakat senarist kullanıcı yorumlarını dikkate alacağını sanmıyorum yoksa dizi çekilemeyek pozisyona geldiği için bizim düşüncelerimizin tam tersini yapabilir. 

Hep birlikte bekleyip göreceğiz. Kendinize iyi bakın,,