MEB'den Karne Düzenlemesi !

Virüs sebebi ile hepimiz evlere kapanmıştık.Ve bundan dolayı eğitim sürecide evlerden devam etmişti.Bu karara ilişkin olarak MEB'den karnelere bir düzenleme getirildi.Detaylar içerde...

MEB'den Karne Düzenlemesi !

Covid-19 virüsü nedeni ile ilkokul,ortaokul,lise,üniversite ve diğer eğitim kurumlarının okulun 2.dönemini uzaktan yani evlerde tamamlamasına karar verildiğini artık bütün herkes biliyor. Ve geçtiğimiz günlerde de başkan Recep Tayyip Erdoğan konuya ilişkin olarak açıklamada bulunmuştu. "Eğitim-Öğretim dönemini 8 eylül'e kadar kapattık" şeklinde açıklama yaparak uzaktan eğitimin kesinleştiği ve okulların birdaha açılmayacağı kesinleşmişti. Ve alınan bu kararlar ile Meb Karne düzenlemesi yaptı.

Karne Ve Diğer Belgeler İnternet Ortamına Taşınıyor

Alıan bu kararlar kapsamında ilkokul ve ortaokul alınan karne ve diğer belgeleri öğrenci ve velilerin görebileceği şekilde internet ortamına sunacak. Lise ve dengi olan diğer okullarda ise 2019-2020 eğitim-öğretim yılının birinci dönemin sonunda karnede yer alan dönem sonu notu yıl sonu notu olarak kullanılacak. 

Bu sebepten dolayı lise ve dengi diğer okullarda 2019-2020 yılı ikinci dönem için yeniden karne düzenlenmeyecek. Bu yıl covid-19 virüsü nedeni ile uzkatan eğitimler gerçekleştirildi.Ve sadece eğitimler yapıldı.Birde öğretmenler isterler ise öğrencilerine eba veya zoom uygulaması üzerinden canlı dersler vererek öğrencilerin derslerden geri kalmamasını sağladı. 

Lise ve dengi okullar üniversiteler gibi uzaktan sınalar yapamadığı için sınıf geçme sistemide değişti.Eğer sorumlu olarak yani ana derslerden herhnagi birisinin notu birinci dönemde 50'den düşük ise seneye geçeceğiniz sınıfta o dersin sorumluluk sınavına girmek zorundasınız.Eğer 50'den düşük notunuz yok ise sorumluluk sınavına girmenize gerek kalmaz. Ve sınıfı doğrudan geçersiniz.